Az ajakfeltöltés fajtáit vesszük sorra következő cikkünkben és részletezzük az eljárát, illetve feltárjuk az előnyit és átrányait is! A száj feltöltését a sebészek alapvetően kétféle anyaggal szokták végezni: felszívódó, és nem felszívódó („végleges”) készítményekkel. Lássuk is a fajtákat részletesen:
Hyaluronsavas ajakfeltöltés
- A hyaluronsavas ajakfeltöltés legnagyobb előnye, hogy ez az anyag a szervezetben természetes módon is megtalálható, így felszívódása szinte sohasem jár semmilyen komplikációval
- ezt a típusú kezelést időről időre meg kell ismételni (fél-1 évente)
Ajakfeltöltés saját zsírral
- A saját zsírral való ajakfeltöltés a legtermészetesebb útja az ajkak teltebbé, vastagabbá tételének. Abból a szempontból is kedvező ez a módszer, hogy a zsír lassabban szívódik fel, mint a kollagén vagy a hyaluronsav, így a hatás tartósabb is.
- A kezelést zsírleszívó műtét előzi meg, mely során legtöbbször a köldök, a has, vagy a belsőcomb felszínéről szívják le azt a zsírt, melyet később az ajkakba töltenek vissza.
Permalip ajakfeltöltés, Szilikonos szájfeltöltés
/ A tartós ajakfeltöltés a mellnagyobbítás esetén is alkalmazotthoz hasonló szilikon implantátumot használnak./
- Természetesen ezek az implantátumok azoknál sokkal kisebbek és formájuk sem kerek vagy csepp alakú, hanem inkább a végein elkeskenyedő, vékony hengerre emlékeztet
- A kezelés általában 30-45 percet vesz igénybe, attól függően, hogy csak az egyik vagy mindkét ajakba kerül implantátum.
- A szájszéleken, az ajak belső oldalán apró bemetszéseket ejtenek, majd a szilikon implantátumot az egyik oldalon bevezetik a bőr alá, egészen addig, amíg a másik bemetszést el nem éri
- Általában 3-4 napon belül visszalehet térni a szokásos életvitelhez, de az ajakfeltöltés végső eredményéhez még 1-2 hónap türelemre és körültekintésre van szükség.
Viszont- A szilikonos beavatkozások mára teljesen a háttérbe szorultak mind az ajakfeltöltés, mind pedig a ránctalanítás területén is. Különösen igaz ez a szilikon injekcióval való szervezetbe juttatására, az ilyen anyagok használatának esetében a kockázatok és mellékhatások kialakulásának esélye sokkal nagyobb, mint felszívódó társaik (például a hyaluronsav, vagy a kollagén) alkalmazásakor.
Általános mellékhatások:
- duzzanat
- fájdalom
- véraláfutások
- bőrpir
- kisebb vézések
- fertőzések kialakulása
- tartós asszimetria kialakulása
Szilikon olaj használata:
- Habár a szilikon olaj beinjektálása igen könnyű, szépen eloszlik és azonnal látványos eredményt nyújt, de a beadás után néhány hónappal, évvel gyakran (a hyaluronsavnál sokkal gyakrabban!) zavaró esztétikai problémákat, pl. egyenetlen szájszél, irreális megvastagodáson kívül egészségügyi szövődményeket is okoz
- A tengerentúlon (USA, Kanada) és Nyugat-Európában a szilikon-olaj ajakvastagításra és ránctalanításra nem engedélyezett a ’90-es évek közepétől, de egyes szemészeti beavatkozásra (retina leválás esetében: Adatosil 5000, Silikon 1000) igen.
- A szilikon-olaj nálunk „csak” a nem ajánlott (off-label) kategóriában van esztétikai célból, így alkalmazásuk nem ellenőrzött tevékenység.
- Legtöbb esetben semmilyen dokumentummal nem rendelkeznek, fogalmuk sincs mivel kezelték, milyen anyagból, mennyit kaptak. Sokan csak a szóbeli információra hagyatkoztak. Általában csak a vizsgálat során derül ki, hogy a csomós, megvastagodott, néha fájdalmas bőrterület alatt valamilyen nem felszívódó anyag van, amelyet a biopsia után a szövettani vizsgálat igazolt, hogy szilikon-granulóma.